کودکان سرمایه های زندگی هستند

_

حرکت و سلامت جسمانی از نیازهای زیستی و خود انگیزاننده کودکان تلقی می شود و تاثیر بسزایی در تفکر و یادگیری به معنای کلی دارد.

باید بدانیم وضعیت رشد مهارت‌های حرکتی کودکان نسبت به قبل دچار افت شده است. به‌طوری‌که مقایسه مطالعات گذشته با اطلاعات بدست آمده از تحقیقات جدید، نشانگر کاهش قابلیت‌های حرکتی کودکان به ویژه در مهارت‌های حرکتی بنیادی آنها می باشد. علت بروز این مشکل را می توان به تعداد همبازی­های کمتر کودکان، کمتر بودن فضای بازی آزاد، مشغله های بیشتر خانواده ها نسبت به گذشته، زندگی آپارتمان نشینی، آلودگی هوا، محدود کردن کودک در بازی­ها و البته عدم آگاهی دقیق خانواده­ها در خصوص بازی های مناسب با کودکان دانست.

ارتقاء سواد حرکتی و شاخصه های سلامتی از طریق بازی

_

سواد حرکتی در افراد باعث ایجاد عکس العمل مناسب در موقعیت های چالش برانگیز و نامتعادل حرکتی می شود. در صورتی که مدیریت درستی از شرایط به وجود نیاید قطعاً آسیب جسمانی جدی پیش خواهد آمد.

ارتقاء سواد حرکتی در سنین بالا کاری بسیار دشوار و در مواردی غیرممکن است. ایجاد محیطی شاد و بازی محور در ارتقاء سواد حرکتی شاخص اصلی در کلاس های مرکز تندرستی کودکان جیم جیم است که با استفاده از تنوع در بازی ها و ایجاد چالش های جدید کودکان را در مسیر حل مسئله و رشد همه جانبه مهارتی با سرعت به پیش می برد.

کلاس های جیم جیم با فراهم آوردن محیطی شاد، شرایط را برای رشد استاندارد جسمانی، حرکتی و اجتماعی کودکان فراهم می کند. این کلاس ها بر اساس سطوح توانایی و رشدی کودک طراحی شده و با تاکید بر شادی و دوستی سعی می کند تا مهارت های حرکتی بنیادی را افزایش دهد.

مرکز تندرستی کودکان (جیم جیم)

_

تاسیس مرکز تندرستی کودکان در کشور‌های توسعه یافته موضوع تجربه شده و موفقی بوده است. حاصل بررسی و کار پژوهشی انجام شده، ارائه مدل بومی و معتبری از باشگاه تندرستی کودکان به نام جیم جیم بود.

این متد با درک اقتضائات بومی و مردم شناسی ایران، مطالعه و بررسی نمونه‌های موفق خارجی و بهره‌گیری از آخرین نظریات دانشگاهی در این حوزه تدوین شده است. این مدل که مختص کودکان ۳ تا ۸ ساله است برنامه های مدون خود را در سه رده سنی و در هر رده سنی مطابق با طرح درس های مشخص و اختصاصی پیش می برد.

تمامی استانداردها، ابزارها، طرح درس های لازم در این خصوص طراحی و تولید گردیده است. در این مراکز با حضور مربیان مجرب و آموزش دیده در حوزه‌های آموزشی مرتبط با کودک و تربیت بدنی، فعالیت‌های موثری در جهت توسعه جنبه‌های مختلف رشد کودکان با محوریت رشد حرکتی انجام می‌پذیرد.

ما برای رشد همه جانبه کودکان برنامه هدفمند داریم

_

اعتقاد داریم کار با کودکان به تخصص بالایی نیاز دارد. تخصصی که طی سال ها تجربه در زمینه کار با کودکان قابل دستیابی است.

توان افزایی جسمانی و ارتقاء سطح مهارت های حرکتی در کودکان به عنوان بلوک های ساختمان رشد و بالیدگی به حساب می آید. چیزی که در این مرکز با استفاده از نظرات متخصصان رشد حرکتی و شناختی در پی رسیدن به آن ها هستیم

موسسه بنیان کودک با سابقه بی بدیل در امر تعلیم، تربیت و آموزش کودکان، ضمن استفاده از دانش متخصصان علوم ورزشی وسایر علوم مرتبط، اعلام می دارد که در زمینه رشد مهارت­های حرکتی کودکان ۳ تا ۸ سال با تخصص لازم عمل می نماید و در این خصوص می تواند به عنوان بازوی کمکی قابل اعتمادی برای خانواده ها و سایر مراکز آموزشی کودکان باشد.

جیم جیم تلاش می کند تا اوقات فراغت خوشی را برای کودکان و خانواده های آن ها فراهم سازد…